دکتر سید ابوالحسن نائینی

دکتر فریدون همتی

دکتر مهرزاد ابدالی

دکتر محسن بهرامی

دکتر منصور خانکی

دکتر سعید خزایی

دکتر حاکم قاسمی

دکتر یوسف گرجی مهلبانی

دکتر منوچهر منطقی

دکتر مرتضی موسی خانی

مهندس ابوالفضل یاری

دکتر مهدی الیاسی 


 
 
  محورهای کنفرانس
نشست خبری همایش ملی آمایش علم و فناوری
دکترحاکم قاسمی، رئیس پژوهشکده آینده پژوهی عصر روز سه شنبه در نشست خبری برگزاری همایش ملی آمایش علم و فناوری که با حضور خانکی معاون پژوهشی دانشگاه و ابوالفضل یاری، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بیان داشت: زمینه سازی برای برگزاری اولین همایش آمایش علم و فناوری در استان قزوین نشاندهنده نکته سنجی ..
1396/08/29 ادامه مطلب


 تمدید مهلت ارسال مقالات و ثبت نام در همایش
مهلت ارسال مقالات و ثبت نام در همایش آمایش علم و فناوری تمدید شد.
1396/07/04 ادامه مطلب


 پیام رییس همایش
علم و فناوری یکی از پیشرانهای تحول ساز و ایجاد کننده تغییرات، و در نتیجه عامل مهمی در شکل دادن وضعیت حال و آینده به حساب می آید. بر این اساس پیش نیاز تلاشهایی که برای آینده نگاری با هدف ساختن آینده مطلوب صورت می گیرد، شناخت دقیق و عالمانه ماهیت و آثار و پیامدهای علم و فناوری است. با شناسایی دقیق این پیشران و ابعاد و آثار آن می توان به اینکه چه تغییراتی در حال رقم خوردن است، چه نتایجی از این تغییرات در انتظار ماست، و چه آینده ای در حال شکل گیری و ظهور است، پی برد.....
1396/05/03 ادامه مطلب


 اهمیت و ضرورت های همایش
تغییرات سریع و گستردۀ محیطی، نظام­های سنّتی برنامه ریزی و مدیریت را با چالشهای فراوانی مواجه ساخته است. برنامه ریزی مبتنی بر آمایش به عنوان راهی برای غلبه بر این چالشها و بیرون کشیدن فرصت ها از دل تهدیدها شناخته می شود. از این رو آمایش سرزمین به دلیل انعطاف پذیری در برابر بدیل­های متغیّر آینده، با استقبال روز افزونی از طرف دولت ها و سازمان ها روبرو شده است. امروزه یکی از شاخص ها و معیار های توسعه یافتگی، میزان انطباق برنامه های اجرائی هر کشور با مبانی و مطالعات آمایش می باشد. آمایش نوعی برنامه ریزی بلند مدت است که هدف آن سازماندهی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور تحقق آینده ای مطلوب است. این رویکرد، زمینه تعامل میان سه عنصر انسان، فضا و فعالیت، و ارائه چیدمان منطقی و مناسب فعالیت ها در عرصه سرزمین را فراهم می کند.
1396/05/03 ادامه مطلب


 اهداف همایش
مطالعات آمایش علم و فناوری، وابسته به نقشۀ کلان توسعه علم و فناوری کشور و اسناد بالادستی آمایش سرزمین است و در چارچوب آن صورت می گیرد. از این رو دستاوردهای آمایش علم و فناوری پشتیبان سیاست‌های توسعۀ علم و فناوری است. این مطالعات و دانش حاصل از آنها، به دو دستۀ نظری و عملی تقسیم شده‌اند: در عرصه موضوعات نظری، خلاء‌های فلسفی، روش‌شناختی، و مفهوم‌پردازانه آمایش علم و فناوری مورد توجه قرار می گیرد، و در عرصه عملی، به تجربیات عملی و دانش تجربی در این عرضه پرداخته می شود.
1396/05/03 ادامه مطلب


 دعوت برای شرکت در همایش
از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور دعوت می شود تا در چارچوب نظام موضوعات و محورهای همایش، مقالات علمی پژوهشی خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند
1396/04/11 ادامه مطلب


یکسان سازی نام نویسنده مسئول، نویسندگان همکار و عنوان مقاله در پنل کاربری جهت صدور گواهی پذیرش
با توجه به اینکه گواهی پذیرش مقالات بر اساس اطلاعات موجود در پنل کاربری شرکت کنندگان (نه اطلاعات موجود در مقاله) صادر می گردد، لذا از شرکت کنندگان گرامی درخواست میگردد اطلاعات خواسته شده که در زمان ثبت نام از سوی سیستم همایش در پنل کاربری از شما خواسته میشود را با دقت تمام تکمیل نمایند (به ادامه مطلب مراجعه گردد).
1395/12/01 ادامه مطلب


مزایای شرکت در کنفرانس
به اطلاع شرکت کنندگان کنفرانس می رساند مزایا ی شرکت در کنفرانس به شرح زیر اعلام شد:
1395/11/30 ادامه مطلب


تاریخ های مهم
دبیرخانه کنفرانس

 


 
   
   
 
 
 

 

دکتر سعید خزایی
استاد دانشگاه تهران

دکتر کوروش فتحی واجارگاه

دکتر ایرج نبی پور

دکتر حاکم قاسمی

دکتر صفر فضلی

دکتر نغمه مبرقعی دینان

دکتر هادی نیلفروشان

دکتر عین اله کشاورز ترک

دکتر امیر یوسفلی

دکتر کریم تفضلی

دکتر بیت اله اکبری مقدم

دکتر امیر هوشنگ حیدری

دکتر سید کمال طبائیان